Technologie

Technologie

Nomex®

Je vlákno firmy DuPont™, které v různých variantách použití a míchání zajišťuje vysokou tepelnou odolnost, mechanické parametry a také antistatické vlastnosti.

DuPont Nomex® Partner

Je speciální program podpory partnerů firmy DUPONT, podporující trvalou kontrolu kvalitu produktů firmy od vlákna až po obleky.

PBI Performance

Produkty firmy poskytují mimořádnou kvalitu produktů pro hasiče. Vyznačují se především vysokou tepelnou ochranou a mechanickou odolností.

GORE-TEX®

Je prodyšná membrána na bázi PTFE vyrobená firmou W.L. GORE, která zajišťuje především odolnost proti vodě a větru. Je mechanicky i chemicky odolná, se sníženou hořlavostí, splňující vysoký komfort při všech extrémních situacích. Její použití je především v hasičských oblecích a oděvech pro pracovníky v průmyslu.

Gore® Parallon™

Je unikátní systém ochrany hasiče vytvořený spojením vysoce funkční membrány a tepelné bariéry. Poskytuje komfort a vysokou tepelnou ochranu hasiče ve vlhkém prostředí.

Mannequin Test

Je metoda měření a predikce úrovně popálení hasiče v extrémním prostředí. Zařízení je vybaveno senzory, které vyhodnocují při této tepelné zkoušce podle ISO 13506 úroveň ochrany obleků.

3M™

Je produktová řada výrobků firmy 3M určená především pro vysokou viditelnost v denních i nočních podmínkách. Výrobky jsou vysoce fluorescentní a retroreflexní, případné se sníženou hořlavostí.

SOFIGUARD® Performance

Speciální úprava aplikovaná na vnější tkanině. Zajišťuje ochranu proti kapalným chemikáliím a vodě při minimálně 25 cyklech praní, bez nutnosti další impregnace.

SOFIGUARD®

Je speciální technologie firmy SOFILETA aplikovaná především na tkaninách pro vnější použití. Tato impregnace zajišťuje dlouhodobou ochranu proti vodě, olejům a chemikáliím.

SOFIDRY®

Je speciální úprava firmy SOFILETA aplikovaná především na materiálech uvnitř oděvů. Systém zajišťuje rychlý odvod vlhkosti od těla uživatele, rychlé schnutí a vysoký komfort.

VFL

Je speciální technologie použitá pro příze ve tkaninách od firmy SOFILETA. Zajišťuje především vysoké mechanické odolnosti a vynikající vzhled po mnohonásobné údržbě obleků.

Power Shell

Je vysoce odolná technologie od firmy IBENA pro impregnaci tkanin určených hlavně pro hasiče. Vnější vrstva obleků je tak schopná bez impregnace odolávat vodě a chemikáliím až při 30 cyklech údržby.

Smart Seam Saver®

Patentovaný systém firmy DEVA pro ochranu šicích nití proti mechanickému poškození. šicí nitě jsou chráněny ve vytvořeném žlábku reflexních materiálů a jsou tak vysoce odolné proti oděru.

PETROGUARD®

Je speciální úprava vnějšího materiálu PBI Matrix® od firmy Heatcoat, která zajišťuje ochranu proti kapalným chemikáliím a vodě. Vnější vrstva obleku tak odolává až 30 cyklům praní bez nutnosti další reimpregnace.

Více info

Zaujaly vás naše technologie?
Objevte je přímo v produktech.

Naše produkty